Interjero detalizacija

 

Erdvių funkcinis zonavimas: turint architektūrinius sienų planus, galima spręsti apie praktišką patalpų išdėstymą. 

Naujų/griaunamų sienų planas (-ai), išskirtinių sienų detalizacijos: šis etapas vienas iš svarbiausių. Per šį etapą sprendžiasi ne tik jau esamų sienų padėtis, bet ir pateikiamos naujų sienų konstrukcijos (pvz.: nišos, vamzdžių apdirbimai..) kurios įtakoja interjero idėjos sprendimą. Kartais užtenka patraukti dalį sienos 30cm ir išspręsti begalę problemų, praktiškumo, erdvės išnaudojimo klausimais.

Detalus baldų išdėstymo planas (-ai): suformavus erdves, reikiamas sienas, kitas etapas – baldų išdėstymas taip, kad jais būtų praktiška naudotis, kad baldai neužgožtų erdvės, ir kad visi baldai kartu atrodytų, kaip bendro dizaino dalis. 

Interjero koncepcija - idėjos pateikimas: projekto idėja, stiliaus parinkimas, poreikių, norų apibendrinimas, suprojektuojant vientisą, harmoningą interjerą. Pateikiama šiomis formomis: 3D vizualizacijomis, analogais, stilistiniais koliažais: 

Elektros instaliacijos planai: brėžiniuose yra nurodomi jungikliai, rozetės, kabeliai, apšvietimas ir kt. elektros prietaisai.

Santechnikos pririšimo planai: detaliuose baldų išdėstymo planuose jau būna nurodoma santechnikos prietaisų padėtis. Tačiau, detalizuojant, būtina nurodyti tikslius padėties matmenis. Šis planas dažniausiai būna surištas su plytelių klojimo schemomis.

Plytelių klojimo schemos: nurodoma plytelių kompozicija, klijavimo kryptys. Tai puiki pagalba plytelių klijavimo meistrams.

Lubų planai: lubos vienos iš svarbiausių elementų. Jos lemia ne tik patalpos aukštį, bet ir būsto jaukumą, vientisumą. Lubų suprojektavimas – tai profesionalo darbas. Menkiausia klaida nuleidinėjant lubas, gali paversti patalpą vieta, kurioje nenorėsite būti. 

Baldų projektavimas: dažniausiai projektuojami virtuvės baldai. Turbūt identiškų virtuvių išplanavimų sunku rasti ir pritaikyti pirktus jau pagamintus virtuvės baldus praktiškai neįmanoma (būna išimčių). Čia svarbu ne tik grožis bet ir ergonomiškumas. Norint namuose džiaugtis tobula virtuve, būtina atsižvelgti į tam tikrus projektavimo principus. Šiais laikais žmonės linkę taupyti, tad dažniau renkasi baldų gamybą pagal individualius užsakymus. Dizaineris (-ė) gali padėti išspręsti techninius, dizaino, stiliaus ir kt. klausimus. Projektuojami baldai : nuo miegamojo, svetainės ir kt. kambarių baldų komplektų iki sienų ar kt. dekoracijų, meno kūrinių.

Interjero dizaino projekto įgyvendinimo priežiūra/konsultavimas: tarp interjero dizainerio bei projekto realizavimo yra tarpininkai – statybininkai, kurie ne visada linkę daryti tai, kas nurodyta. Priežastys gali būti įvairios: nuo tinginystės iki tam tikrų iškilusių techninių sunkumų darbo metu. Reikalingas visų pusių bendradarbiavimas, kad sukurto interjero projektas nevirstų kelių skirtingų žmonių nuomone, tuo labiau skoniu. Be to, statybų eigoje iškyla įvairių klausimų, problemų, kurių neįmanoma numatyti interjero projektavimo stadijoje. Kad padėti išspręsti šias problemas, reikalinga būtent ši paslauga. Už šią paslaugą mokama atskirai. 

Interjero apdailos medžiagų, spalvų, baldų, aksesuarų parinkimas: Tai turbūt pats smagiausias interjero kūrimo etapas, kai baltos sienos įgauna atspalvį, kai tuščia erdvė užpildoma jaukiais daiktais, kai supranti, kad kiekvienas daiktas turi savo prasmę ir vietą, o kartu sudaro tokią visumą, kuri atspindi tai kas buvo sumanyta .